Історія створення та робота ансамблю «Гармонія»

Iсторія створення та робота ансамблю «Гармонія»
с.Високе Томашпільського району Вінницької області

          Високе - чарівний і чудовий куточок Поділля, яке знаходиться на вододілі річок Дніпра та Дністер. Воно гарне і прекрасне в будь-яку пору року. Неабиякою прикрасою Високого є криниця «Журавель», яка є символом села і натхненим, цілющим джерелом для самодіяльних аматорів. В центрі села, над ставком, ніби щойно приземлився літак і що є невід'ємною частиною декорацій у проведенні традиційного свята височан Івана Купала.
        Село велике, нараховує 328 дворів. На території села розміщена загальноосвітня школа І-Ш ступенів, дитячий садок «Сонечко», церква св. Онуфрія, ФАП, адміністративний будинок.
Колектив ентузіастів, який об'єднує народний аматорський жіночий ансамбль «Гармонія» переконаний, хто пізнає красу і глибину пісні, той пізнає глибину народної, власної душі. Колектив був заснований у 2005 році. Постійно працював і працює при місцевому сільському Будинку культури. У 2007 році колективу було присвоєно звання народний аматорський. Учасники ансамблю різні за віком та професією, але усіх їх поєднала ПІСНЯ.
       Керує ансамблем молодий, енергійний, талановитий музикант - віртуоз Роман Волошен, учитель Вапнярської музичної школи. Роман закінчив Вінницьке музичне училище ім.М.Леонтовича, Київський національний університет культури і мистецтва.
     В репертуарі колективу українські народні та авторські пісні, написані батьком Романа - Володимиром Івановичем.
       Ансамбль неодноразово нагороджувався відділом освіти Томашпільської РДА та Вінницької облдержадміністрації за високий рівень виконавської майстерності та активну участь в обласному фестивалі вчительської та учнівської народної творчості «Проліски надії - 2006», за участь у творчому звіті закладів культури району, присвяченому 15-річниці незалежності України в рамках районного фестивалю «Моє село – пісенне джерело». В 2007 році колектив брав участь в конкурсах-оглядах «Проліски надії», із нагоди 75-річниці утворення Вінницької області, а також у творчому районному звіті в м.Вінниця. Є дипломантами Всеукраїнського конкурсу «Дзвони Лемківщини», обласного конкурсу «Хустина тернова».
       Без участі жіночого вокального ансамблю не обходиться жодне свято у селі: свято Івана Купала, Новий рік, День закоханих, 8 Березня, Обжинки,День працівників сільського господарства та інші.
       Склад колективу постійний. Зараз у ньому нараховується 12 учасників. Ансамбль постійно працює над оновленням та поповненням репертуару.