Про організацію протиепідемічних заходів у школі на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

 

Височанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Томашпільської районної ради  

Вінницької області

 

НАКАЗ

 

 

3  вересня  2020 року                               с.Високе                                                  №89

 

 

Про організацію протиепідемічних заходів

у школі  на період карантину

у зв’язку з поширенням коронавірусної

хвороби (COVID-19)

 

На виконання статті 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19, наказу по відділу освіти Томашпільської РДА від 03.09.2020 р. №60 з метою запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус COVID-19

 

НАКАЗУЮ :

 

1.Покласти відповідальність за виконання протиепідемічних заходів на педпрацівників та працівників обслуговуючого персоналу школи.

2.Медичній сестрі Гоголь І.А.:

2.1.Забезпечити неухильний щоденний контроль за організацією та дотриманням протиепідемічних заходів у ЗЗСО району, затверджених постановою головного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50.

2.2.Провести роз’яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти.

2.3.Розробити алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

2.4.Не допускати до роботи персонал, визначений таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

2.5.Допускати до роботи персонал закладів освіти за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно) .

Працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2°С не допускати на робоче місце та рекомендувати звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

2.6.Контролювати забезпечення працівників школи засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска       на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути у наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

2.7.Забезпечити організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери (урни) (картонні або пластикові) з кришками та поліетиленовими пакетами.

Кількість та об’єм (місткість) контейнерів (урн) визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

Контейнери рекомендується встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах.

Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту, необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»).

Щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

2.8.Провести навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

2.9.Забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни.

3. Обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, засідання конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо).

4. Розмістити інформацію (плакати/банери) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

5. Затвердити  маршрути руху здобувачів освіти.

6.  Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують дітей з інвалідністю.

7. Класним керівникам:

7.1. Проводити  опитування учасників освітнього процесу перед початком занять щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачу освіти одягнути маску, тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні ізоляційної кімнати, проінформувати батьків (інших законних представників) та прийняти узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію поверхонь.

7. 2. Дозволяється вхід до приміщеня школи працівникам та здобувачам освіти при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

7.3. Дозволити учням 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти без використання захисної маски або респіратора.

8. У разі віднесення району до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, вчителям  в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендувати використовувати захисні щитки.

Багаторазові захисні щитки використовувати та дезінфікувати відповідно до інструкції виробника.

9.Завідуючій господарством школи Новоженюк І.О.:

9.1.Організувати місця для обробки рук антисептичними засобами на всіх входах до закладу. Місця дня обробки рук позначити яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

9.2.Забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

9.3.Забезпечити наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук у санітарних кімнатах. Використання багаторазових рушників заборонено.

9.4.Забезпечити проведення очищення і дезинфекції поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо) після проведення занять у кінці робочого дня.

9.5.Контролювати проведення провітрювання приміщень після кожного навчального заняття впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні забезпечити безпеку дітей.

10.Мінімізувати пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами.

11.За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

12.У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з учнів, всі інші учні відповідного класу  визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я.

13.Провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.

14.Взяти до уваги, що:

- функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

15.Заступнику директора з НВР Качур Н.І. провести інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної  інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

16. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор школи:                            Н.О.Замощенко

З наказом ознайомлені:

                      Н.І.Качур

                      І.О.Новоженюк

 

 

ЗАХОДИ

по Височанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 щодо проведення роз´яснювально-просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу з попередження поширення

коронавірусної хвороби

з/п

Назва заходу

Відповідальний за проведення

Примітка

1

Провести тематичні уроки здоров’я та ознайомити учнів з пам’яткою   «Як захистити себе від вірусних інфекцій».

Класні керівники

 

2

 Розмістити  інформаційні матеріали у класних кімнатах.

Класні керівники

 

3

Облаштувати в навчальних кабінетах куточки гігієни, розмістити засоби для дезінфекції рук.

Завідуючі кабінетами

 

4

Бесіда. Провітрювання класних кімнат - зниження ризику захворювання на коронавірусну інфекцію.

Медична сестра Гоголь І.А.

 

5

Бесіда.Постійне дезинфікування приміщень, учнівських меблів, дверних ручок, перил, місць для сидіння- запорука здоров´я.

Завідуюча господарством Новоженюк І.О.

 

6

Круглий стіл. Індивідуальні заходи профілактики  та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби серед персоналу та здобувачів освіти.

Медична сестра Гоголь І.А.

 

7

Бесіда.Використання індивуальних ємкостей питної продукції.

Класні керівники

 

8

Година спілкування.

Як знизити ризик інфікування.

Класні керівники

 

9

Година спілкування. Правила особистої безпеки.

Класні керівники

 

10

Тренінг.Використання запасних виходів та розміток на підлозі здобувачами освіти.

Дирекція

 

11

Круглий стіл. Запобігання поширенню коронавірусної інфекції та дотримання правил респіраторної гігієни.

Дирекція, медична сестра Гоголь І.А.

 

 

Директор школи:                            Н.О.Замощенко